A jelenséget okozhatja gyenge légmozgás illetve a levegőben található por (légszennyezés, dohányfüst stb.). Ajánlott a helyiség megfelelő légmozgását ellenőrizni, továbbá az alsó rácsot és az elülső panelt rendszeresen takarítani! (pl. porszívó, majd száraz ruhával letörölni, azonban soha nem szabad dörzsölő anyagot használni!)
A beépített fűtőelemek gyorsan felfűtenek; a bekapcsolás után kb. 1 perccel már érezhető az enyhe légmozgás és hő. A folyadékot tartalmazó készülékekben (pl. fürdőszobai fűtőtestek, Galapagos radiátor) az elektromos fűtőelem felmelegíti a folyadékot, amely fokozatosan keringeni kezd a készülékben. A folyadék tehetetlensége miatt a készülék a helyiség hőmérsékletétől függően bekapcsolás után kb. 15 perccel éri el az üzemi hőmérsékletét.
Aggodalomra semmi ok, a jelenség teljesen normális és kb. 5 percig tapasztalható. Első bekapcsoláskor biztosítsa a helyiség jó szellőzését!
Vegye fel a kapcsolatot a forgalmazóval, aki kicseréli a meghibásodott érzkelőt!
- Emelje meg a hőmérsékletet a beállítógomb segítségével!
- Ellenőrizze, hogy a fűtőtest teljesítménye elegendő-e a helyiség hőveszteségének pótlására! (lásd még: Hogyan válasszam meg a készülék teljesítményét?)
- Ha a fűtést jelző LED folyamatosan villog (2 másodpercenként), az érzékelő meghibásodott. (lásd még: Mit tegyek, ha a fűtőtestem nem fűt?)
Egyéb esetkben a következő vizsgálatokat folytassa le:
- Ellenőrizze, hogy más hőforrás nem befolyásolja-e az érzékelőt!
- Biztosítsa, hogy a fűtőtest csak az adott helyiséget fűtse (ne az egész házat)!
- Ellenőrizze a készülék tápellátását (230 V 50Hz hálózati feszültség szükséges)!
Az alábbi esetek okozhatják a folyamatos fűtést:
- huzatban elhelyezett fűtőtest
- maximálisra tekert termosztát
- a helyiség hővesztesége nagyobb, mint a beépített fűtőkészülék teljesítménye
Elektronikus készülékek használata során előfordulhatnak nem várt hálózati hibajelenségek. Probléma esetén (pl. túláram miatt leblokkolt termosztát stb.) szüntesse meg a tápellátást 10 percre, majd kapcsolja be ismét a készüléket! Ha ez a hibajelenség rendszeresen előfordul, vegye fel a kapcsolatot a helyi áramszolgáltatóval és ellenőriztesse az áramellátást!
- Ellenőrizze a kapcsoló helyzetét (on/off)!
- Ellenőrizze a helyiség hőmérsékletét és a termosztáton beállított értéket! Állítsa a termosztátot a legmagasabb fokozatra és ellenőrizze, hogy bekapcsol-e pár perc elteltével, majd állítsa vissza a kívánt értékre! (Fontos figyelmeztetés: a fűtőtest nem folyamatos üzemű, a termosztát kb. 40 másodpercenként kapcsol!)
- Ellenőrizze a fűtési mód választót (Komfort/Csökkentett mód, Fagymentesítés, Stop, Program beállítások)! Állítsa a mutatót Komfort módra és ellenőrizze, hogy bekapcsol-e a készülék; a hibát okozhatja a nem megfelelő program mód is.
- Amennyiben a fenti pontok alapján nem sikerül megoldani a problémát, ellenőriztesse szakemberrel a készülék áramellátását!
Az érzékelő is okozhat hibát:
Kapcsolja ki majd be a készüléket! Ha a fűtést jelző LED folyamatosan villog, az érzékelő hibás. Vegye fel a kapcsolatot a forgalmazóval!
Nem, ruhanemű illetve más hasonló anyag szárítása a fűtőtesten szigorúan tilos! Erre a célra kizárólag a törölköző szárítóval ellátott fürdőszoba fűtőtestek használhatók.
A fűtőtesteket fali konzollal szállítjuk, ez megkönnyíti a megfelelő magasságba szerelést (kb. 120mm a padlószinttől). A fürdőszobai fűtőelemek elhelyezésével kapcsolatban lásd a használati útmutatót.
Elektromos fűtőtest többféleképpen szerelhető fürdőszobába, az IP védettségtől és a készülék elhelyezésétől függően.
- Zóna 0 és 1: nem alkalmazható
- Zóna 2: minimum IP24 II.osztályú fűtőtest, szabályzók a 3. zónában
- Zóna 3: minimum IP21 I.osztályú fűtőtest.
A biztonság érdekében azonban célszerű inkább minimum IP24 védettségű készüléket alkalmazni.
A 1-7 skála a fűtési fokozatokat jelöli, mellyel a fűtési teljesítményt lehet beállítani. A hőmérséklet függ a fűtőelem elhelyezésétől (meleg vagy hideg fal pl.), az érzékelőt érő levegő hőmérsékletétől, illetve a helyiség kialakításától. A megfelelő komfortszint eléréséhez célszerű először az 5. fokozaton bekapcsolni a fűtést, majd az egyéni igények szerint szabályozni.
Az Eurovill Profi Kft. az általa vagy viszonteladó partnerei által forgalmazott készülékekre a 2 év gyártói garancián túl további 3 év garanciát biztosít abban az esetben, ha a vásárlástól számított 30 napon belül készülékét regisztrálja oldalunkon. https://webshop.eurovill.com/content/5-garancialis-regisztracio
Fontos, hogy készüléket ne szerelje ajtó, ablak mellé, mert az megzavarhatja a termosztátot. A megfelelő hőeloszlás érdekében célszerűbb pl. 2db 1000W-os fűtőelemet 1db 2000W-os helyett használni.
Legalább 120mm-re a padlótól, így biztosítható a levegő szabad beáramlása a készülékbe. A rögzítő konzol segítségével könnyedén beállítható a szükséges beépítési magasság.
Programozza be készülékét és biztosítsa otthona jó hőszigetelését! Helyes beállítások segítségével alacsonyabb hőmérsékleten is megfelelő komfortérzet érhető el.
A legjobb teljesítmény érdekében tisztítsa meg a készüléket évente legalább kétszer! (pl. porszívóval ) Ezzel a művelettel egyúttal a fal megszürkülését is megelőzheti. (Fontos figyelmeztetés: soha ne használjon durva rongyot, oldószert, mert ez a készülék sérülését illetve a felgyülemlett por begyulladását eredményezheti!)
A fűtőkészülék időprogramozása az adott helyiség jellege (pl. nappali, fürdő) és a használat módja (folyamatos, időszakos) szerint ajánlott. A készüléket az Ön és családja életritmusának megfelelően, a hét minden napjára egyórás lépésenként beállíthatja, így az teljesen automatikusan fogja a beállított időszakban a kívánt hőmérsékletet tartani (Chronopass szükséges). Helyes beállítások segítségével akár 25% energiát is megspórolhat!
Általában 100W/m2 az ajánlott fajlagos teljesítmény (pl. egy 15m2 hálószobába 1500W elegendő). Nem megfelelő hőszigetelés esetén ennél nagyobb teljesítménnyel is lehet számolni, míg új építésű, jól szigetelt helyiségnél csökkenthető az érték akár 55-75W/m2 –re is. Próbálja ki kalkulátorunkat!